cz
Jak se nejlépe zpropagovat na facebooku

21.1.2014 | POTVORA Fintiva

 

MILÍ PRODEJCI, 

chcete, aby vaše zboží bylo ještě více vidět?

Využijte FACEBOOK!

FACEBOOK JE FENOMÉN! :-)

 

V první lekci o facebooku jsme si vysvětlili, jak facebook funguje a jak si založit profil..

2.LEKCE - JAK SE NA FACEBOOKU ZPROPAGOVAT

PROSÍME, ABYSTE DODRŽOVALI PRAVIDLA POTVOR.CZ - NEZVEŘEJŇUJTE V KOMENTÁŘÍCH, ZPRÁVÁCH A DISKUSÍCH ODKAZY NA VAŠE SOUKROMÉ FACEBOOKOVÉ PROFILY A STRÁNKY - ODKAZY NEJSOU POVOLENY! DĚKUJI :-)

 

Kdo je fanoušek?

Fanoušek je ten, kdo si označil vaši stránku (ne konkrétní příspěvek), že se mu líbí. Na facebookové stránce ihned vidíte kdo a kdy se stal vašim fanouškem. Vložíte-li na své facebookové stránky příspěvek - fanouškům se zobrazí. 

POZOR!! NENÍ PRAVDA, ŽE SE VAŠE PŘÍSPĚVKY ZOBRAZUJÍ VŠEM FANOUŠKŮM! Facebook zobrazuje příspěvky tak 10-15% Vašich fanoušků (a chcete-li, aby daný příspěvek vidělo více Vašich fanoušků - musíte si zaplatit "Podporu příspěvku" - jojo, facebook je "mazaný" :-)).

Př: Když máte 500 fanoušků a vložíte na FB fotky vašeho zboží, tak se zobrazí tak 50-75 fanouškům, zbytek vaše fotky nevidí...:-(.

 

Jak získat fanoušky?

 • Zajímavým obsahem - vkládejte na FB zajímavý obsah (tipy viz níže), který budou ostatní sdílet, komentovat = šířit dále, tím nalákáte nové fanoušky
 • Propagujte svou FB stránku - dejte vědět o Vaši FB stránce i mimo facebook
  • Odkaz na vaši fb stránku umístěte na svůj blog, své stránky
  • Dejte si odkaz na fb stránku do signatury ve vašem emailu
  • Dejte si odkaz na fb stránku na svou vizitku
  • Chodíte-li na chaty a diskuse, kde jsou odkazy povoleny - informujte o své fb stránce tam (platí hlavně pro ty, co nemají vlastní stránky, na které by odkazovali)
 • Zaplaťte si facebookovou reklamu - reklama se zobrazuje v pravé části facebooku (vždy obrázek, nadpis a text) a odkazuje na vaši fb stránku nebo webovou stránku. Pod pojmem "zaplatit reklamu" si určitě řeknete: "Na to nemám"... Ale máte! :-) Vy sami si určítě, kolik chcete peněz do reklamy investovat - klidně jenom 50 Kč!  :-)

 

Jak vytvořit nejlepší příspěvky na fb?

Obsah vaší fb stránky je to nejdůležitější, tady pár tipů:

 • Jak často přispívat? Je fajn být aktivní, ale je "šílené" dávat na fb aktivně hromadu "nudných a nezajímavých příspěvku". Raději méně a zajímavých příspěvků. Když budete své fanoušky "otravovat plevelem", tak se odhlásí a místo nárůstu budete mít pokles fanoušků...:-)
 • Fotky jsou to hlavní! - na fb letí prostě fotky, to je to, co lidé na první pohled vidí. 
  • Foto vašich výrobků - Kvalita, dobrá velikost, skvělé jsou výrazné barvy na fotkách, dobře rozpoznatelné detaily.
  • Nejvíc se sdílí veselé, vtipné a "hezoučké" (nechci napsat "infantilní":-)) fotografie. Máte-li takové vlastní - super! Chcete-li vložit "cizí" fotografie - myslete na autorská práva! Je potřeba dát minimálně odkaz na zdroj. 
  • Ideální je proložit fotografie vaší tvorby i s jiným příspěvky, aby to nebylo poořád "to samé"...:-)
 • Zajímavá témata - jsou témata, která lidi zajímají, nazvednou ze židle, vyprovokují k psaní komentáře. Najděte taková, přiložte k nim fotografii, vymyslete "oslí můstek", aby jste třeba mohli vložit odkaz na vaše zboží. Všechno jde zkombinovat, stačí jenom zapřemýšlet :-)  
  • Př: Pro ženy teď aktuální téma hubnutí... Napište pár vět o tom, jak se vám podařilo zhubnout, co jste proto udělala nebo taky nepodařilo zhubnout (alespoň vám žádná vaše fanynka nebud závidět :-)). A ten oslí můstek k vašim výrobkům? Co třeba věta: "A za ty dvě kila dolů si fakt zasloužím odměnu - vyrobila jsem si tento šperk (foto šperku přiložte). Vyberte si u mě i vy "šperkovou odměnu" za vaše hubnutí..šperky najdete zde: ....
 • Vtáhnout fanoušky do "diskuse" - vložte k příspěvku otázku pro vaše fanoušky, budou reagovat v komentářích a jejich fanoušci to uvidí, facebook hodnotí i aktivitu fanoušků na vašich stránkách a vyhodnocuje ji. Klidně použijte i osobní témata, ideálně když to dokážete spojit s tím, co chcete propagovat, ale není to podmínkou.. 
  •  Př: "Mám špatný den, zaspala jsem, polila se kafem, nepodařilo se mi vyhnout se "udrbané" sousedce, jsem dnes taková celá "otrávená"... všechno špatně :-).  Sedla jsem a vytvořila tento šperk (odkaz na šperk ve vašem obchůdku) a zlost je pryč..:-) Co pomáhá vám? Jak si spravíte "zkažený" den? 

 

Chcete vědět, jak dobrý je váš facebookový příspěvek?  Napište ho do diskuse v naší Makretingové Potvor škole - OHODNOTÍM, OZNÁMKUJI:-)

Pojďte se také přiučit jak lépe prodávat...:-) KLIKNĚTE ZDE!

 

Příště si řekneme:

 • Jak podpořit příspěvek na fb
 • Jak vytvořit co nejlepší reklamu za co nejméně peněz :-)
 • Další možnosti propagace

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

 

Jak má správně vypadat váš profil - 1. LEKCE

 

Jak má vypadat foto vašeho zboží - 2.LEKCE

 

Umíte napsat dobrý popis zboží? - 3.LEKCE

 

Dát kupujícímu něco navíc? - 4. LEKCE

 

Umíte komunikovat s kupujícím? - 5. LEKCE

 

Návod jak psát blogy- 6. LEKCE

 

Začínáme na facebooku - 7.LEKCE 

 

 

PŘEHLED VŠECH LEKCÍ NAJDETE ZDE.

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.