cz

Medinela

Medinela
Novinky/sdělení:
15.10.2020 8:26:29
Minimálně do 25.10. jsem na dovolené. Zboží mohu rezervovat. Děkuji za pochopení.
Další novinky...

Vítám vás v mém obchůdku!

Dlouho jsem se profesionálně zabývala oděvní tvorbou. Potřeba "dotáhnout" celkový vzhled mne nakonec přivedla až k návrhům bižuterie. Mám ráda přírodní materiály, pracuji hodně s tromlovanými minerály a s kabošony. Snažím se hledat, zkoušet a kombinovat různé techniky. Nejvíc mne zaujala práce s nerezovým drátem a s cínem.

 Šperky, vyrobené náročnou technikou wire-wrapping, jsou převážně z nerezového drátu. Ušlechtilý nerez je atestovaný, netečný, stálobarevný materiál.  Neodírá se, nešpiní, neoxiduje, nemění svou barvu. Vyhovuje většině alergiků (podobně jako chirurgický drát - osteofix) a díky své tvrdosti odolá i běžnému dennímu zacházení. Ve srovnání se stříbrem je nesrovnatelně pevnější, výborně odolává mechanickému poškození, je tvarově stálý a jeho životnost je velmi dlouhá. Nevyžaduje další údržbu. Běžné nečistoty můžete očistit jemným kartáčkem a vodou se saponátem.  V kombinaci s pečlivým zpracováním jde o šperk, který výborně odolává mechanickému poškození, je tvarově stálý a jeho životnost je velmi dlouhá. Vydrží Vám krásný i více generací.

V poslední době jsem si také oblíbila spékání skla - fusing. Tento úžasný materiál vytváří velmi originální a neopakovatelné tvary a vzory kabošonů a každý šperk, který je z nich vytvořen, je tak zcela jedinečný.

Minerály a skleněné kabošony zasazuji také do cínu, který někdy patinuji a vždy jsou ošetřeny antioxidantem.

 

Pokud vás zajímá přiřazení minerálů k astrologickým znamením, podívejte se do následující tabulky.

Beran - hematit,jaspis červený a dalmatin , karneol, opál, granát, ametyst, rubín,diamant, rodonit; Býk - achát, aventurín, citrín, mechový achát,karneol, korál, kunzit, malachit, růženín, safír, smaragd, žlutý jaspis; Blíženci - žlutý karneol, tygří oko, jantar, citrín, zlatý topaz, mechový achát, modrobílý chalcedon, akvamarín, křišťál, růženín; Rak- zelený jaspis, aventurín, korál, jadeit, karneol, bílý chalcedon, opál, měsíční kámen, rodochrozit, chryzopras, smaragd, říční perla, amazonit, růženín; Lev- zlatý topaz, citrín, jantar, tygří oko, granát, rubín, křišťál, diamant, železitý křemen, olivín neboli peridot, sluneční kámen, jaspis červený a dalmatin; Panna- citrín, jaspis, jantar, tygří oko, olivín neboli peridot, karneol, sodalit, lapis lazuli, ametyst, modrý safír, chryzopras; Váhy- jaspis, růžový korál, jadeit, kunzit, růženín, perla, akvamarín, turmalín rubelit, modrý safír, lapis lazuli, akvamarín, unakit, malachit; Štír - hematit, červený jaspis, granát, malachit, turmalín rubelit, achát, obsidián, černý opál, ametyst, rubín, býčí oko, karneol, jaspis dalmatýn; Střelec- sodalit, zelený aventurín, chalcedon, obsidián, ametyst, opál, lapis lazuli, modrý topaz, tmavomodrý a indigo safír, dumortierit; Kozoroh - jaspis, achát, onyx, chalcedon, měsíční kámen, obsidián, křišťál, diamant, ametyst, dumortierit, azurit, labradorit, malachit; Vodnář- tyrkys, opál, modrý topaz, akvamarín,  fluorit, světle modrý safír, sodalit, říční perly; Ryby- korál, tyrkys, jadeit, měsíční kámen, říční perla, opál, fluorit, akvamarín, modrý safír, ametyst, achát, labradorit olivín neboli peridot

 

Obchodní podmínky:

Platební podmínky: platba předem - bankovním převodem.

Dodací podmínky: zásilku odesílám (vzhledem k situaci) do 7 dnů po připsání platby na účet - doporučená zásilka prostřednictvím České pošty. V případě, že se ze závažných důvodů odeslání zboží zpozdí, zákazníka informuji neprodleně e-mailem

Poštovné: náklady na dodání zboží se mohou lišit podle hmotnosti a velikosti zásilky, zpravidla činí 75.- Kč (bude upřesněno při potvrzení objednávky)

Záruka: prodávající poskytuje záruku 24 měsíců, dále poskytuje pozáruční servis týkající se drobných oprav a údržby. Záruka se nevztahuje na závady vzniklé nesprávným použitím.

Zákazník má právo na odstoupení od objednávky do 14 dnů od jejího potvrzení (tedy ode dne, kdy obdržel poučení dle obchodních podmínek). Pro účely uplatnění práva na odstoupení od objednávky musí zákazník o svém odstoupení informovat prodávajícího doporučeným dopisem nebo e-mailem. V případě odstoupení od objednávky ponese zákazník náklady spojené s navracením zboží. Toto zboží musí být v původním, nepoškozeném stavu. Platbu včetně nákladů na dodání vrátí prodejce bezodkladně po obdržení vraceného zboží.

Odesláním elektronické objednávky kupující bez výhrad akceptuje veškerá ustanovení obchodních podmínek objednávky a platnou výši ceny objednaného zboží, včetně příp. expedičních a dopravních nákladů.

Tyto obchodní podmínky jsou účinné od 1. 1. 2014

 

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.