cz

Ze sluje - jaspis pestrý

770,- Kč
1 ks
ihned
Jak zaplatím a kolik je poštovné?
Poštovné:
70,- Kč
120,- Kč
150,- Kč

Popis

Šperk je vyroben cínováním. Je tvořen jediným obrovským plátkem pestrého jaspisu, který je leštěn z obou stran. Kámen je veliký 7 x 4 x 0,8 cm v nejširších místech. Barvy kamene jsou unikátní a jedinečné. Béžová se prolíná s různými odstíny hnědé až přejde do šedozeleného odstínu uprostřed. Doplněk mu tvoří 5 cm velký drak. Šperk je velký, velmi nápadný, exklusivní a je dodávaný v dárkové krabičce.

Celý šperk je veliký 8,5 x 5,5 cm a je zavěšen na ocelovém lanku stříbrné barvy o větším průměru 16 cm. Je vhodný i na silnější krk, neodstává a dobře sedí v dekoltu.

Výrobek je leštěn, patinován a ošetřen antioxidantem.

Jaspis

Jaspisy jsou tvořeny směsí chalcedonu, opálu a jemnozrnného křemene s příměsí pigmentů různých barev. To z nich tvoří vzhledově velmi pestrou skupinu nerostných hmot.

Pestrý jaspis se vyznačuje výraznou kresbou, podle které byl pojmenován. Typické jsou pro něj střídající se vrstvičky pastelových barev – červené, žluté, bílé, zelené a hnědé. Intenzita hnědých barev je určována obsahem oxidu železitého. Některé pásky jsou tvořeny téměř čistým hematitem kovového lesku. Tento zajímavý jaspis se vyskytuje v horském hřebeni nedaleko Postmasburgu v oblastech bohatých na železnou rudu. Na trhu s drahými kameny se objevil teprve nedávno.

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.