cz

Velmi dávno - zkamenělé dřevo

550,- Kč
1 ks
ihned
Jak zaplatím a kolik je poštovné?
Poštovné:
70,- Kč
120,- Kč
150,- Kč

Popis

Tento minimalistický šperk je vyroben cínováním. Je tvořen překrásným, velmi zajímavým plastickým 8 x 1,5 cm dlouhým kusem přírodního zkamenělého dřeva, jež má krásnou barvu se zachovalou strukturou. Hnědé, teplé odstíny provází zkamenělá vlákna stromů, která se třpytí krystaly mineralizovaných prvků. Stáří se odhaduje na 60 milionů let.

Tento šperk je zajímavý tím, že se jedná o surovou, neleštěnou zkamenělinu, kde překrásně vyniknou jednotlivé detaily.

Celý šperk je veliký 8,5 x 2,5 cm. Zavěšen je na černé kůži o průměru 3 mm, dlouhé 43 cm s prodlužujícím řetízkem.

Výrobek je leštěn, patinován a ošetřen antioxidantem.

Zkamenělé dřevo, fosilní dřevo nebo araukarit (od latinského názvu často objevovaných zkamenělých blahočetů) je název pro speciální typ zkamenělin suchozemských rostlin. Jedná se o výsledek mineralizace stromů, které proces přeměnil v kameny. Všechny organické materiály ve stromě byly přeměněny na minerály, ale byla mu ponechána původní dřevěná struktura. Na rozdíl od ostatních fosilií, které jsou často pouze otisky, se jedná o třídimenzionální reprezentaci původního organického materiálu. Proces kamenění probíhá pod zemí, kde je dřevo pohřbeno pod sedimenty, které ho chrání nedostatkem kyslíku, který by jinak dřevo rozložil. Minerální vody proudící přes sedimenty uskladňují v buňkách rostliny minerály a jak lignin a celuloza v rostlině slábnou, vytváří se na ní kámen.

Tyto fosílie ohromného stáří se nosí pro prodloužení délky života. Zvyšují radost ze života a vnitřní rozvoj. Pomáhají vyvolávat minulé inkarnace. Vynikající ochranný amulet. Odráží negativitu zpět k původci.

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.