cz

Náhrdelník "Andělka"

380,- Kč
1 ks
ihned
Jak zaplatím a kolik je poštovné?
Poštovné:
75,- Kč
150,- Kč

Popis

Autorský cínovaný šperk, Miluše Škachová.

Romantický cínovaný náhrdelník jehož základem je ploché barvené sklo a říční perla o velikosti 10 mm. Perla je symbolem krásné ženy.

Perly symbolizují Měsíc, vodu, centrum stvoření a vesmír. Ve staré mytologii byly perly zasvěceny bohyni Isis a nosily se pro naklonění její přízně. Perly jsou tradičně spojovány se vším ženským, kreativním a pečujícím. Podporují plodnost. Od nepaměti slouží perla jako amulet, chrání. Perla je symbolem proměny a očisty. Svým procesem vzniku nám perla ukazuje, že každá bolestivá zkušenost, se kterou jsme v životě konfrontováni, nám umožnujě dosáhnout větší dokonalosti, čistoty a vykoupení.

Podle archeologických nálezů lze předpokládat, že první skutečné sklo vyrobili na pobřeží severní Sýrie, Mezopotámie nebo ve starověkém Egyptě. Nejstarší známé skleněné objekty z poloviny třetího tisíciletí před n. l. byly korálky, vyrobené možná jako náhodný vedlejší produkt při zpracování kovové rudy nebo při glazování egyptské keramiky (fajánse). Zpočátku bylo velmi nečisté a užívalo se na výrobu ozdob, šperků, amuletů a malých nádobek na vonné oleje. Obsahovalo oxid křemičitý, vápník a sodu, jednalo se tedy o sodno-vápenaté sklo. Nejstarší datovaný skleněný předmět je patrně keramický pohár Thutmose III. s nanášenou skleněnou výzdobou z doby kolem 1450 př. n. l. .

Ploché sklo slouží k zasklívání oken, skleníků, dveří a nábytku, k obkládání budov, rámování obrazů a k výrobě zrcadel. Ta se dříve musela brousit, kdežto technologie floating už žádné broušení nevyžaduje. Sklo do oken a na obklady se často opatřuje povrchovou vrstvou, která například pohlcuje infračervené paprsky (determální sklo).

Umělecké sklo se dělá ručně za použití velmi rozmanitých technik foukání, ohýbání, lití, broušení a povrchových úprav – leptání, rytí i malování.

Přívěsek je zavěšen na černé kůži, délka 45 cm.

Velikost náhrdelníku: 5,5 cm na šířku, 5,5 cm na výšku, měřeno v nejširších místech bez očka.

Povrchová úprava černou patinou, ošetřeno antioxidačním činidlem.
Dodáváme v dárkovém balení.

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.