cz

Myslivecké pohlednice - sada č. 3

220,- Kč
2 ks
2 dny
Jak zaplatím a kolik je poštovné?
Poštovné:
80,- Kč

Popis

Doprodej - sleva!

Počátky myslivosti lze spatřovat v lovu v dobách paleolitu, kdy byl ještě pro člověka jedním z hlavních zdrojů obživy. Definitivně lov ztratil význam jako obživa s příchodem Keltů a později Slovanů na naše území. V dobách feudalismu se do čela společnosti dostává panovník, který kromě jiných výsad získává s vlastnictvím veškeré půdy také výhradní právo k lovu. V 17.-18. století byly založeny první lovecké řády, při kterých se sdružovali lovci z řad šlechty. V roce 1695 vzniká Řád sv. Huberta, který založil František Antonín Sporck. V roce 1786 vydává Josef II. všeobecný honební patent, který prohlásil právo myslivosti za právo státu, který jej mohl dále svěřovat.

Už od pradávna byla myslivost (a předtím lov) vděčným námětem pro uměleckou tvorbu. Díky myslivosti vzniklo mnoho tradic a obyčejů, které jsou v mysliveckých spolcích udržovány dodnes. S myslivostí byl také spojen vznik různých hudebních děl, která tvoří nedílnou součást mysliveckých ceremonií. Myslivost je v našich podmínkách otázkou tradice, služby, posláním a je součást ekosystému ve vztahu k volně žijící zvěři.

Posláním člověka od pravěku bylo a zůstává lovit, ne vraždit! Jenom volové si to pletou. (Jan Werich)

Pohlednice mohou být krásným dárkem pro milovníky myslivosti, pro sběratele nebo jen tak si udělejte sami pro sebe radost. Sada 20 kusů pohlednic obsahuje staré pohlednice a náměty převážně od lidových autorů. Repliky pohlednic jsou natištěny na 250 gr kartonu, okraje jsou ručně zdobeny a stínovány. Na zadní straně je příležitostné razítko. Sadu posílám v dárkovém balení.

Zasílám v bublinkové obálce doporučeně.

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.