cz

jsetkova

jsetkova

Zdravím všechny, kdo mají rádi opál. V mé nabídle nalezete různě barevné přírodní australské a ethiopské kabošony a rondelky opálů.

Opál

Barva: Bílý, růžový, černý, béžový, modrý, žlutý, hnědý, oranžový, červený, zelený, fialový

Vzhled: Čirý, nebo mléčný, duhový a ohnivý, nebo skelný bez ohně. Malé a leštěné kousky

Vlastnosti: Opál je citlivý kámen s jemnými vibracemi. Zpřístupňuje kosmické vědomí a probouzí duševní a mystické vize. Napomáhá k objevení a projevení skutečného já svého majitele. Opál dokáže pohlcovat i vysílat. Přijímá myšlenky a pocity z okolí, zesiluje je a vrací k jejich zdroji. Jedná se o karmický kámen, který nás učí, že vše, co vyšleme ven, se nám zase vrátí. Opál působí jako ochranný kámen - pokud je správně naprogramován, učiní vás nepostřehnutelnými či neviditelnými. Lze jej použít, pokud se chcete odvážit na nebezpečné místo. Svou úlohu splní i při šamanských cestách, kde je třeba být neviditelný.

Na duševní úrovni opál zesiluje zvláštnosti charakteru a současně vynáší na povrch osobní vlastnosti, aby poté mohly projít proměnou. Umožňuje správné pochopení vlastní ceny a pomůže vám porozumět svým možnostem. Vnáší do života světlo a spontánní rozhodování. Povzbuzuje umělecké sklony.

V citovém životě byl opál odedávna spojován s láskou a vášní, s touhou a erotikou. Jedná se o kámen pokušení, jenž zesiluje city a uvolňuje zábrany. Může sice rovněž působit jako stabilizující prvek citů, ale v některých případech energii spíš rozptyluje a jeho uživatel musí být velice soustředěný, než opál použije ke zkoumání nebo vyvolání emocí. V úvahu přichází i současné použití jiných kamenů. Opál vám ukáže, jaký byl váš citový stav v minulosti - zejména v minulých životech - a naučí vás, jak převzít odpovědnost za to, co cítíte právě nyní. Podněcuje k projevům pozitivních citů. Tvrdí se, že nošení opálu vyvolává věrnost, loajalitu a spontánní jednání. Současně ale může zesilovat i přelétavost, pokud k ní již nyní máte sklony
z dřívějších dob. Opály lze použít k léčení zemského energetického pole, v němž odstraňují poškození a dodávají mu novou energii a stabilitu.

Léčebné využití: Opál posiluje vůli k životu. Léčí Parkinsonovu nemoc, infekce a horečky. Čistí krev a ledviny. Reguluje hladinu inzulinu, pomáhá při porodu a odstraňuje premenstruační syndrom (temný opál). Jedná se o kámen blahodárně působící na oči, zejména jako elixír.

UPOZORNĚNÍ!!! na stránkách https://cs.wikipedia.org/wiki/Op%C3%A1l se dozvíte o vlastnostech opálu.

Jak správně pečovat o opály

Čištění opálu

Péče o opály je velmi jednoduchá. Čistíme je ve vlažné vodě s pár kapkami saponátu, měkkou látkou nebo houbičkou. Nepoužíváme žádné jiné chemikálie, změkčovadla, bělidla atd. Nikdy opál nečistěte v ultrazvukové čističce. Poté opál opláchněte čistou tekoucí vodou a usušíme jemnou látkou. Triplety a doublety jen utíráme vlhkým hadříkem - nikdy je nenamáčíme, protože se mohou rozlepit. Korálky z opálu taktéž nenamáčíme. Jelikož mají díky malé dírce pro možnost návleku narušenou celistvou strukturu, nasají vodu dovnitř a zprůlední či změní barvu. Po vyschnutí se většinou vrátí do původního stavu. Pokud ovšem nenasají nečistoty.

Používání šperků s opálem

Snad není nutné připomínat, že se šperky nevykonáváme žádné domácí práce, především práci na zahradě a nepracujeme s látkami které mohou šperk poškrábat, znečistit. Naučme se chovat ke šperkům s úctou k nádhernému produktu přírody i k práci zlatníka, brusiče a snažme se šperk uchovat pro další generace.

Poškrábaní nebo ztráta lesku

Jestliže opál nedopatřením poškrábete nebo častým používáním šperku ztratí opál lesk, obraťte se na zkušeného brusiče, přeleštění není náročné.

Opál vlastnosti

Drahý opál obsahuje kolem 5-6 % vody. Proto se může opál poškodit - prasknout, ztratit barvu jestliže je vystaven extrémním podmínkám. Proto je potřeba vyhýbat se vysokým teplotám (horká voda,) ale také velmi nízkým teplotám - (mráz). Při běžném nošení šperku jsou změny teplot pozvolné a nemohou opál nijak poškodit, jen je potřeba se vyhýbat extrémním teplotám a prudkým změnám teploty.

Uložení opálů

Když potřebujeme opály uložit na delší dobu (několik roků) je nejlepší opál zabalit do bavlněné látky a vložit do igelitového sáčku do kterého kápneme pár kapek vody. Nebo do krabičky na šperky, kde rovněž kápneme pár kapek vody. Uložíme na bezpečné místo kde nehrozí extrémní teploty nebo poškození nárazem.

Péče o opály

- Australské drahé opály vyžadují nejméně péče, stačí je jednou za 1-2 roky opláchnout ve vlažné vodě, ale většinou jim stačí vzdušná vlhkost.

- Mexické opály už vyžadují větší péči a koupel ve vlažné vodě je dobré dělat dvakrát do roka.

- Kupodivu velice málo péče vyžadují etiopské opály z naleziště Welo, přestože silně přijímají vodu, obejdou se bez ní, protože barva těchto opálů vynikne až po vyschnutí opálu ale zase jsou stejně jako mexické mnohem citlivější na teplo.

Doublety a triplety

Vyžadují zcela jinou péči, voda a namáčení by mohla způsobit jejich rozlepení, tyto opály také nejsou určeny na dlouhodobé používaní.

Oleje a krémy na ruce

Nemohou opál poškodit, jen že mastný opál nebude vypadat hezky a nevyniknou jeho barvy a mohou se zanést jeho mikroskopické póry, kterými přijímá vodu. Proto ho vyčistíme ve vlažné vodě s pár kapkami saponátu a potom opláchneme v čisté vodě.

RADY K NÁKUPU DRAHÝCH OPÁL

Na nákup drahých opálů nemusíme být žádní velcí odborníci.

Velikou výhodou drahých opálů je, že prakticky neexistuje imitace přírodního opálu jako je to u jiných drahokamů, proto není potřeba mít strach, že naletíme nepoctivým prodejcům. Při následném prodeji není potřeba certifikát pravosti.

Především si musíme ujasnit proč chceme opál koupit, zpravidla opál jako jiné drahé kameny kupujeme z těchto několika důvodů:

pro radost - radost sobě nebo někomu blízkému, opál vybíráme citem, podle toho jaké barvy se nám líbí, jestliže chceme hodně ušetřit můžeme vybírat i mezi dublety a triplety (jedná se o odříznutý tenký plátek přírodního opálu, který je podlepen černou podložkou). Samozřejmě můžeme i u kamene pro radost brát v zřetel výhodnost investice. Vybíráme mezi všemi druhy opálu (černý, semi-black, crystal, boulder, etiopský opál...)

do šperku - důležité je se rozhodnout jestli šperk má být současně investicí tzn. cena má časem růst nebo chceme jen šperk na krátkodobé užití. Na nejlevnější šperky vybíráme mezi triplety a dublety nebo levnými opály, které nemají příliš výrazné barvy. Vybíráme ze všech typů tvary a barvy aby je bylo možné ve šperku použít, klasické tvary pro klasické šperky, netradiční tvary pro moderní šperky.

jako investice - vybíráme pouze výrazné barevné vzory s vysokou brilancí, pokud chceme ušetřit neslevujeme z kvality barvy ale zvolíme menší opál výrazného vzoru. Zcela se vyhneme dubletům a tripletům, nevýrazným barvám, poškozeným opálům. Pořadí atraktivnosti barev: červená, oranžová, purpurová, zlatá, tyrkysová, modrá a zelená. Barva musí být po celém povrchu opálu, špičkově vyleštěný. Atraktivnost podle typu opálu: černý, crystal, semiblack, boulder. Atraktivnost podle barevného vzoru: harlequin, broad flash, flash, rolling flash, chinese writing... Jednoduchá rada - opál musí mít brilantní barvy jasně viditelné i za slabého denního světla.

Dále pak u mne najdete kuličky minerálů různých velikostí. Částečně i sortiment z chirurgické oceli.

Berte prosím na vědomí, že barvy mnou nabízeného zboží se mohou částečně lišit s vyobrazením na Vašem monitoru. Každý monitor promítá barvy jinak.

Opálky jsou osvětleny bleskem fotoaparátu. Tím se ukáže jejich hra barev.

Zboží zasílám prostřednictvím České pošty v bublinkové obálce.

Písemné vyhotovení faktury pouze po předchozí žádosti. Jinak ke stažení v elektronické podoběu objednávky. Šetřím naše lesy.

Přeji příjemné nakupování :)

Jana

registrace na puncovním úřadě: 11915

 

PUNCOVNÍ ZNAČKY

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.