cz

Ateliér Lili

Ateliér Lili
Novinky/sdělení:
23.5.2013 9:37:08
Dobrý den, jsem tu nově a ještě se musím rozkoukat. Novinky budu tedy teprve vkládat. Těším se na Vaše návštěvy.
Další novinky...

Ateliér Lili – letované šperky a ostatní drobnosti

Vítejte v mém obchůdku,

budu zde nabízet různé věcičky, které mé ručičky umí. Musím však postupně, neboť mé časové možnosti jsou omezené mými čtyřmi potomky, ale budu tvořit jak jen to půjde...

Jmenuji se Linda  a zabývám se převážně výrobou letovaných šperků a ostatních doplňků.

Tvořím převážně z minerálů. Výrobě každého mého šperku předchází pečlivý výběr kamene.  Kámen mě musí „oslovit" nejen svoji krásou, ale i energií, která z něho vyzařuje. Někdy to zabere i dost času než najdu „ten pravý". Možná proto, že jsem perfekcionalista, kladu velký důraz na zpracování každého šperku. Je pro mne důležitá lícová i rubová strana. Snažím se, aby při nošení šperku nic nikde nebylo zbytečné, aby nikde nic neškrábalo a nepíchalo, zkrátka nepřekáželo... :)

Najdete zde šperky z cínu a minerálů, skleněných ok, skleněných kamenů, nebo skleněných korálků. Do budoucna plánuji také vlastní spékané sklo, které bude zase naopak doplněno letováním.

K výrobě šperků používám převážně cín s obsahem stříbra, který je bezolovnatý a je určen pro styk s kůží, nedráždí a při správné údržbě neoxiduje, jako cíny olovnaté.

Šperky na Vaše přání- vyrábím i šperky na zakázku, dle přání zákazníka. Případně si můžete dodat vlastní kámen, který zase oslovuje Vás.  Pokud máte o  zakázku zájem, kontaktujte mě prosím vnitřní poštou. Bude-li to v mých možnostech, ráda Vám vyhovím. Někdy z časových, či tvůrčích důvodů vyhovět zakázce nebude možné, i to se může stát. Vše je ale o dohodě.

Pokud se Vám některý můj šperk zalíbí a rozhodnete se jím zdobit, je důležité o něj správně pečovat:

- Nevystavujte šperk dlouhodobému působení mrazu nebo naopak vysokých teplot.

- Nevystavujte šperk působení ředidel a chemických činidel. Šperk čistěte nejlépe suchým bavlněným hadříkem, kterým ho lze i mechanicky přeleštit, pokud by časem lesk ztratil. Při velkém znečištění doporučuji použít pouze čistou vlažnou vodu. Doporučuji i aplikaci parfému neprovádět přes šperk.

- Chraňte šperk před mechanickým poškozením.

- Pokud je ve šperku minerál, může vlivem dlouhodobého slunečního záření po čase změnit intenzitu barvy, proto je bezpečnější , když ho zrovna nenosíme, ho skladovat např. ve šperkovnici, nebo nějaké krabičce.

zkrátka:šperk uchovávejte v pokojové teplotě a chraňte ho před mechanickým a chemickým poškozením. V případě znečištění se ho snažte vyčistit pouze suchou textilií. Pokud se Vám bude šperk po čase jevit matnější než dřív, přeleštěte ho bavlněným textilem. V krajním případě ho můžete jemně potřít olejem - postačí kuchyňský na vaření - necháte ho chvíli působit (klidně i do druhého dne) a pak ho očistíte papírovými ubrousky a suchým textilem.

Pokud budete s cínovaným šperkem zacházet jako se šperkem a ne jako s prefabrikovanou umělohmotnou bižuterií, budete se z něj moct dlouho těšit.

Na všechny své šperky poskytuji roční bezplatný servis! Na poškození špatnou péčí a skladováním se servis nevztahuje.

Budu se těšit, že objevíte šperk nebo drobnost, která Vás u mne osloví a přinese Vám radost a štěstí...

Těší se na Vás   Ateliér Lili

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.