cz

Náušnice s amonity - háček ze stříbra

666,- Kč
1 ks
ihned
Jak zaplatím a kolik je poštovné?
Poštovné:
60,- Kč
120,- Kč

Popis

Náušnice s velkými amonity, měří 2*2,5 cm !!!

Vyrobeno technikou pájení šperkařského cínu, leštěno, patinováno a ošetřeno antioxidantem.

Háčky z dlouhého pevného stříbrného drátu Ag 925/1000 o průměru 0,8 mm.

Délka náušnice i s háčkem 5 cm.

Amonity znali už starověcí učenci a i když nevěděli přesně, jak něco takového mohlo vzniknout, považovali spirálovitě stočené kameny za mocné, podivuhodné a posvátné. Připomínaly stočeného hada, labyrint, nebo ozdobu boha Amona a podle toho dostaly i svůj název.

(Ammonoidea) obývali světová moře celkově 350 milionů let a zejména v druhohorách byli velmi rozšíření. Pravděpodobně vymřeli ve stejné době jako dinosauři, tedy na konci druhohor, ale podle některých výzkumů se zdá, že snad přežívali ještě v třetihorách.

V pojetí mystika reprezentují čas, věčnost - tedy to co bylo, je a bude. Spirála představuje vývoj, cestu, po níž lze vstoupit do oblastí vyššího vědomí. proto se amonity spojují s vyššími čakrami a využívají při meditacích a obřadech. Fosilie byly spojovány i s dlouhověkostí, dnes se užívají k astrálnímu cestování časem, jako spojnice s minulostí, když chceme evokovat moudrosti dávných obyvatel této planety, nebo proniknout do minulých životů. Pokud jde o jejich vztah k budoucnosti - jaksi vyplývá z toho, že přetrvaly až dodnes. A zřejmě přetrvají i člověka jako takového.

Pravda je, že i racionálního člověka naplní takový kámen respektem. Je to přece jen živý tvor, který už tu jednou byl, v tom je nám podobný. A tak nás v té souvislosti napadne, zda i po nás zůstane něco tak krásného a obdivuhodného.

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.